prodlužování řas prodlužování řas prodlužování řas prodlužování řas prodlužování řas
Страница не найдена — Prodluzovani Ras Praha

It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?

prodluzovani vlasu

prodlužování vlasů

prodlužování vlasů

prodloužení vlasů

prodloužení vlasů

prodluzovani vlasu

Reklama

SEO a internetový marketing
Tvorba www stránek a jejich propagace na internetu
PR články na internetu
Založte svůj blog a pište PR články na internetu

Profesionální prodlužování vlasů

Tajemství péče o vlasy

Úchvatná jsou ta ústa, která říkají pěkná slova. Překrásné jsou oči těch, kteří se snaží vidět v lidech jen to dobré. Urostlou postavu bude mít člověk, jenž se rozdělí o jídlo s hladovým. A vlasy budou jako hedvábí, když je každý den bude hladit dítě.

Péče o vlasy

Lidé věnovali velkou pozornost svým vlasům již od pradávna – vnímali je v souvislosti se společenským postavením, nebo jako zdroj krásy i jako příčinu životních neúspěchů. Vlasy evokovaly hodnoty jako jsou osobitost, síla, samostatnost a nezávislost. V dnešní době se lidé z celého světa snaží zejména o to, aby jejich vzhled byl jedinečný, a tak neustále s vlasy experimentují – výsledkem jsou pak nejrůznější účesy, střihy, barvy, lokny, vyžehlené vlasy, stylingy pomocí gelů, laků, nejrůznějších tužidel a jiných vlasových přípravků.

Vlasy jsou živou ilustrací neuvěřitelné rozmanitosti lidí obývajících naši planetu. Tak například - chomáč vlasů na temeni hlavy sumo zápasníka je tak úzce spjat se sportovcovou aktivitou, že se slavnostně  odřezává na konci jeho kariéry. V Kambodži se podle tradice vytváří ženichovi a nevěstě   speciální střih, aby novomanželé byli ochráněni před zlými silami. V Malajsii mají muži zákona zakázáno nosit dlouhé vlasy, ale naopak v indickém státě Paňdžáb mužům s krátkým elegantním sestřihem hrozí trest smrti.

Vzhledem k tomu, že vlasy jsou dominantním prvkem našeho vzhledu a jejich prostřednictvím se snažíme vyslat do okolního světa jakési emocionální poselství, budeme se snažit vždy o to, aby náš účes vypadal co nejlépe. A proto je nyní prvotním úkolem otázka zdravých vlasů a správná péče o vlasy.

Pro správnou a efektivní péči o vlasy je velmi důležité určit dobře svůj typ vlasů, protože jinak hrozí riziko zhoršení jejich kvality.Vlasy rozlišujeme podle druhu na normální vlasy, suché vlasy, mastné vlasy a smíšený typ vlasů.

Normální vlasy

velmi dobře odráží světlo a lesknou se na slunci. Pokud jsou vaše vlasy pružné, téměř se netřepí, snadno se upravují a rozčesávají, mají živý vzhled a uchovávají si tyto vlastnosti i během několika dnů po umytí hlavy, znamená to, že se o ně pomocí vhodných prostředků náležitě a řádně staráte a vaše vlasy jsou zdravé. Bohužel tento jev je poměrně vzácný a skutečně zdravé vlasy jsou k vidění jen zřídka.

Mastné vlasy

jsou charakteristické mdlým leskem, shlukováním v krátkém časovém úseku po umytí a nedbalým až špinavým vzhledem. Mastnota vlasů závisí na aktivitě mazových žláz vlasové pokožky, která je u každého jedince vysoce individuální a je podmíněna též geneticky. Množství vyprodukovaného kožního mazu závisí do jisté míry na tom, co sníme – na kvantitě potravinových sacharidů (v prvé řadě) a tuků.

Suché vlasy

neodráží světlo, díky čemuž vypadají fádně a bez lesku. Lehce se trhají, cuchají se, obtížně se rozčesávají a třepí se v koncích. Spíše než se sníženou činností mazových žláz, souvisí suché vlasy často se špatnou péčí.

Smíšený typ vlasů

představuje zpravidla dlouhé vlasy, které jsou mastné u kořínků a na koncích suché (vzhledem k tomu, že vlas je nedostatečně kryt mazem po celé své délce). Konce vlasů tohoto typu jsou tím pádem náchylné ke třepení. Potřebují kombinovanou péči pomocí různých speciálních prostředků a taktéž vyváženou dietu.

V čem tkví správná péče o vlasy?

Z celého spektra procedur péče o vlasy je nejdůležitější složkou mytí vlasů, jelikož sleduje jak hygienický, tak i kosmetický cíl. Zdravým a nepoškozeným vlasům, které nenesou známky oslabení nebo vyčerpání, plně stačí běžná péče v podobě řádného a včasného mytí hlavy. Frekvence mytí vlasů je otázkou čistě individuální – od denního umývání, až po mytí vlasů 1 x za 8 – 10 dní. Jedno pravidlo tu však je – mýt si vlasy tak často, jak je zapotřebí. Těm, kteří denně používají vlasový styling (gely, pěny, laky), se doporučuje denní umývání vlasů, protože tyto prostředky vlasy zatěžují, což působí nepříznivě na jejich kvalitu. Pro každodenní mytí je nejlepší používat jemný šampon, který je určen speciálně pro tyto účely.

Vlasům škodí příliš horká nebo příliš studená voda: optimální teplota vody by se měla pohybovat v rozmezí 35-45°C. Čím jsou vlasy mastnější, tím by měla být voda chladnější. Také není žádoucí nanést šampon na suché vlasy: nejprve je třeba vlasy opláchnout vodou, pak nalít na dlaň menší množství šampónu a pomalu a jemně ho vetřít do pokožky hlavy a vlasů, vlasy pouze promnout vytvořenou pěnou, aby nedošlo k silnému tření a poškození základu vlasů a vlasové pokožky. Šamponovat vlasy je nezbytné alespoň 2x po sobě – první pěna totiž odstraní pouze část nečistot, jako je prach, špína a maz. Efekt druhé fáze mytí má pak vliv na konečný výsledek a hygienu, neboť smyje zbytek nečistot. Vlasy je samozřejmě nutno důkladně opláchnout vodou, aby na povrchu nezůstaly zbytky mycích prostředků.

Vlasy je nejlepší před umytím dobře rozčesat, protože pak bude jejich údržba mnohem jednodušší. Doporučuje se –  krátké vlasy česat od kořínků - dlouhé vlasy (pro změnu) od konečků postupně ke kořínkům. Mokré vlasy je lepší nerozčesávat - jen pokud je to nevyhnutelné - tak rozčesat opatrně hřebenem, který by však neměl být kovový, ale plastový nebo dřevěný. Ideální sušení vlasů je - nechat vlasy přirozeně uschnout. Někdy je možné použít třeba teplý ručník. Nedoporučuje se časté používání vlasových vysoušečů. Pokud to však účes vyžaduje, je nejlepší využít režim chladného vysoušení a držet přístroj minimálně 40 cm od hlavy.

Teď to hlavní - jak vybrat ten správný prostředek na mytí vlasů. Za prvé: k tomuto účelu se zásadně nehodí mýdlo - ničí ochrannou hydrolipidovou vrstvu jak vlasů, tak i vlasové pokožky. Vlasy jsou po takovém umytí příliš suché, poškozené, matné a hůře se rozčesávají. A právě proto, aby nedošlo k takovémuto poškození vlasů a z vlasů byly účinně odstraněny všechny nahromaděné nečistoty (mastnota, prach a odumřelé buňky) jsou zde šampóny. Mají slabě kyselé složení, které je přirozené pokožce a vlasům a jsou tak mnohem jemnější než mýdlo.

Při výběru šampónu postupujte následujícím způsobem: dobře si přečtěte text na etiketě a používejte takový šampón, který je určen pro váš typ vlasů. Po použití analyzujte výsledek. Pozitivní výsledek takového rozboru čítá čisté vlasy, absenci mazu, lesk vlasů po uschnutí, dobré rozčesání, poddajnost a nepodrážděnou pokožku hlavy. Že vám daný šampón úplně nevyhovuje, zjistíte buď hned napoprvé nebo napodruhé, ale že právě tento prostředek je ten pravý a jedinečný, poznáte teprve po pravidelném několika týdenním používání. Kromě toho, dobrý šampón odstraňuje z vlasů statickou elektřinu a co je nejdůležitější - vyrovnává ztrátu bílkovin, vody a živin.Tvrzení, že každý šampón by měl být čas od času změněn, je pouhý mýtus, neboť jestliže jste si vybrali prostředek, se kterým jste naprosto spokojeni, je obměna žádoucí pouze v případě, dojde-li ke změně stavu vašich vlasů.

Po použití šampónu se doporučuje aplikace vlasového kondicionéru.Ten má hned několik funkcí:ulehčuje sušení a usnadňuje česání, dodává vlasům elasticitu. Nejlepší volbou je použití šampónu a kondicionéru stejné značky – odpovídají si vzájemným složením a působení kondicionéru pak jen úročí účinky šampónu. Spojení šampónu a kondicionéru různých řad neposkytnou vlasům kýženou péči a dokonce může být příčinou alergických reakcí. Nezřídka je kondicionér obsažen přímo v šampónu – tzv. 2 v 1, ale je to jen ,,cestovní“ varianta: samostatné používání kondicionéru je totiž mnohem účinnější. K obnovení poškozených vlasů slouží speciální prostředky jako jsou expresní kúry – "vyhlazují“ povrch vlasů, mají regenerační a obnovující účinky na vlasové folikuly a jsou určeny pro rychlou a snadnou aplikaci. Pro silně poškozené vlasy jsou zde také vlasové masky, které poskytnou vlasům maximální léčebný efekt – aplikují se na vlasy 1 – 2 x týdně po dobu 15 – 20 minut.

Zdálo by se, že otázka péče o vlasy již byla takřka zodpovězena. Avšak zabýváme-li se péčí o vlasy, je třeba zmínit, že se netýká jen zdravých vlasů s určitými vlastnostmi, ale i třeba problémů, s nimiž se lidé často obrací i na odborníky v lékařských ordinacích. Nejčastěji se jedná o problém s lupy. V současnosti je hlavním spouštěčem vedoucím ke vzniku lupů infekce patogenní houbou, která trvale přežívá na pokožce hlavy v podobě spór. Jakmile má podmínky k reprodukci (vyvolat je může např. stres, poruchy imunitního systému, podvýživa, nemoci trávicího traktu, hormonální výkyvy, aj.) houba přejde do útoku – změní cyklus růstu kožních buněk – namísto jednoho měsíce je celý cyklus zkrácen na jeden týden. Výsledkem takového procesu je pak množství lepkavých, často mastných bělavo žlutavých šupin, jejichž počet daleko přesahuje normu a stává se viditelným pouhým okem. Pokud se však navíc ještě přidá svědění vlasové pokožky se zarudnutím izolovaných ohnisek na pokožce hlavy - jsou to příznaky seborrhei. Je důležité rozlišovat mezi těmito dvěma kožními problémy: lupy lze zvládnout pomocí kosmetiky, seborrheu je však nutné léčit.

Seborrhea je kožní onemocnění charakteristické nadměrnou tvorbou mastných útvarů a je způsobena různými poruchami v těle, hormonálními změnami, dědičnou predispozicí, intoxikací, atd. Rozpoznat, jaký problém se týká právě vás můžete následovně: lupy obvykle vypadají jako malé bělavé šupinky, seborrheu tvoří hrubé a žluté  šupiny, natolik velké, že skrz jednu šupinu mohou prorůstat až 2-3 vlasy. Nesnažte se nikdy léčit seborrheu sami – léčba vždy patří do rukou lékaře!

Lupy jsou jen vzácně jediným problémem vlasů: obvykle suché vlasy provází suché lupy a mastné vlasy zase lupy mastné. Proto je třeba řešit několik problémů současně, tj. komplexně.

Je nezbytné si uvědomit, že péče o vlasy, stejně jako péče o jiné části těla - je životním posláním každého z nás. Je omylem domnívat se, že budeme-li se o vlasy starat měsíc či dva, zůstanou už zdravé až do konce života. Proto buďte důslední a dopřejte svým vlasům náležitou péči.


 
 
Страница не найдена — Prodluzovani Ras Praha

It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?